Боляче встановлювати та знімати брекети?

9056d79d113fb698289ad9da201bb862

Красива посмішка цікавила людство з моменту зародження древніх цивілізацій.

Виправлення прикусу як і раніше залишається актуальною проблемою. Тільки раніше для цього використовували стародавні конструкції, які не завжди виявлялися ефективними, а в деяких випадках могли навіть нашкодити здоров’ю. Сьогодні ж це питання досконально вивчене.

Сучасні фахівці використовують інноваційні технології, які дозволяють пересувати зуби в різних напрямках. Однак найбільшою популярністю продовжують користуватися брекети.

В цілому існує безліч різновидів брекет-систем. За матеріалом розрізняють наступні види:

  • металеві — найдоступніші, через що продовжують користуватися попитом. Їх основними перевагами вважається висока міцність, а також компактність. Однак вони можуть викликати у пацієнта дискомфорт. Крім того, такі системи дуже помітні, тому їх часто роблять різнокольоровими або навіть фігурними, щоб трохи згладити цей недолік;
  • керамічні — виготовляються зі стоматологічної кераміки. Їх колір підбирають індивідуально, щоб він збігався з відтінком зубної емалі, що робить їх практично невидимими. Єдиний недолік такої системи в тому, що вона тендітна і не витримує занадто сильні навантаження;
  • пластикові — використовуються для короткострокового лікування, так як вони найменш довговічні, але найбільш доступні;
  • сапфірові — гарна альтернатива кераміці. Вони повністю прозорі, а також набагато надійніше в порівнянні зі своїм аналогом;
  • титанові — призначаються пацієнтам з гострою алергією на штучні матеріали;
  • комбіновані — добрий спосіб заощадити, але при цьому домогтися естетичності. Для цього стоматологи встановлюють прозорі системи на 6 передніх зубах, щоб зберегти гарну посмішку, а на інших кріплять металеві елементи.

По розташуванню брекети бувають:

  • вестибулярними — традиційні конструкції, які встановлюють із зовнішнього боку зубів;
  • лінгвальними — їх ще називають невидимками, так як вони встановлюються з внутрішньої сторони.

Установка брекет-систем

В цілому брекети встановлюють за досить простою схемою:

  • спочатку проводиться професійна чистка зубів. Стоматолог ретельно промиває, просушує і протравлює ротову порожнину;
  • потім кожен зуб готують, завдаючи праймер і адгезив — спеціальний ортодонтичний клей, який буде утримувати конструкцію;
  • після установки брекет-систем приступають до полімеризації клейового складу. Це необхідно для того, щоб він застиг, а всі пластини стали на місце.

Процедура зняття брекетів не менше цікава. Це досить простий процес, який вимагає обережності й акуратності. Важливо не розкришити конструкцію і не завдати шкоди зубної емалі. Дана схема зводиться до двох етапів:

  • спочатку лікар видаляє лігатури, а також виймає дугу, використовуючи спеціальні пінцети;
  • потім приступають до видалення замків — металевих елементів, які були прикріплені до зубів клейовим складом. Це досить неприємний для пацієнта процес, так як доводиться використовувати стоматологічні плоскогубці і докладати зусилля.

Чи боляче знімати брекети? Це питання цікавить кожного пацієнта, але вам нема про що боятися. Зняття брекет-систем складно назвати серйозним лікарським втручанням і він не викликає больових відчуттів. Все, що вас чекає — полегшення від того, що все вже позаду.

Останній крок до красивої усмішки

Зуби після зняття брекетів вимагають проведення додаткових процедур, спрямованих на відновлення емалі. Їх ретельно очищають, відновлюють колір, а також зміцнюють різними складами, збагаченими кальцієм. Після цього стоматолог дає пацієнтові додаткові рекомендації, які допоможуть підтримувати білосніжність посмішки.

Ціна на брекети залежить від матеріалу і типу конструкції.