Які коронки і зубні протези найкращі?

Кожному з нас рано чи пізно доводиться зустрічатися з пошкодженням чи втратою зубів, які вимагають ортопедичного протезування за допомогою коронок або зубних протезів. Але які коронки і зубні протези кращі? Які технології протезування існують в наші дні?

У минулому найпоширенішим матеріалом для виготовлення коронок і мостів служили сплави свинцю або благородних металів — золота, платини і паладію. Але вони доставляли пацієнтам чимало неприємних відчуттів при вживанні їжі з-за своєї високої теплоємності, до того ж в наші дні знайдеться не дуже багато любителів хизуватися металевими зубами.

Наступним кроком в протезуванні стало використання композитних матеріалів (пластмас особливого складу). Коронки і штучні зуби, виготовлені з композитів, мали свої переваги — їх було легко підібрати за кольором до відтінку сусідніх зубів, і на вигляд вони майже не відрізнялися від справжніх. Головним недоліком цих матеріалів виявилася недовговічність. Вони мали порівняно невисоку стійкість до зношування, до того ж часто міняли колір і набували неохайний, неестетичний вигляд. Металеве ядро ​​протезів з часом провокувало виникнення біля основи зубів темної облямівки.

Діоксид цирконію — ідеальний матеріал для відновлення естетичної краси зубів.

Невже з мрією про красиву природну усмішку з віком доведеться попрощатися? Звичайно, ні! Прогрес стоматологічної науки не стоїть на місці. На зміну композитам прийшли керамічні матеріали, які відрізняються значною міцністю і високою биосумістністю. Вони не викликають алергічних реакцій в порожнині рота, мають природний зовнішній вигляд і не втрачають естетичності з плином часу.

Найсучасніший і якісний матеріал цього ряду — діоксид цирконію. Ще нещодавно цирконієві коронки і зубні протези були доступні виключно зірок Голлівуду і політикам вищого рівня, але в наші дні з ним працює чимало клінік в різних країнах, в тому числі і «ДенталЮніон».