Хіт стоматології - діоксид цирконію: міцний, естетичний, легкий у догляді

Що таке діоксид цирконію?

Діоксид цирконію — керамічний матеріал, який в останні роки став «хітом» світової стоматології. Що саме він із себе уявляє? Для виробництва діоксиду цирконію використовується природний мінерал циркон, відкритий ще в 1789 році. Це з’єднання підгрупи силікатів, що складаються з природної комбінації хімічного елементу цирконію з киснем і кремнієм. Циркон широко поширений на нашій планеті, і його видобуток не становить великих труднощів. З циркону шляхом його стабілізації оксидом ітрію отримують високотехнологічний і особливо міцний матеріал — діоксид цирконію

З середини 90-х років діоксид цирконію активно використовувався в ортопедії, переважно в хірургії кульшового суглоба. Матеріал високої міцності, хімічно нейтральний і біосумісний, виявився справжньою знахідкою в трансплантології. Не дивно, що слідом за ортопедами діоксид цирконію почали застосовувати і в стоматології. Спочатку коронки і зубні протези з ексклюзивного матеріалу могли дозволити собі лише елітарні політики і зірки шоу-бізнесу, але в міру розширення переробки цирконію чудовий матеріал став доступний в більшості великих стоматологічних клінік світу.

dioksid

Найміцніший стоматологічний матеріал в історії

Всі ми мріємо про те, щоб можна було відремонтувати зіпсований зуб один раз і більше ніколи до нього не повертатися. На жаль, подібне трапляється нечасто. Традиційні стоматологічні матеріали з часом стираються або змінюють колір, і навіть якщо функціональність вилікуваного зуба зберігається, його естетичні характеристики не витримують ніякої критики. Доводиться знову вирушати до стоматолога, щоб замінити потемнілі коронки … Загалом, збереження «голлівудської посмішки» перетворюється в досить клопітке заняття.

З поширенням в стоматологічній практиці діоксиду цирконію все змінилося. Цей чудовий керамічний матеріал нового покоління має унікальні фізичні характеристики. Діоксид цирконію набагато міцніше будь-якого металу, він не деформується і не тріскається при вигинах і надзвичайно стійкий до механічного стирання. На ньому не утворюється відколів, і навіть при значних навантаженнях він здатний ідеально зберігати форму протягом багатьох десятиліть. Крім того, в цьому матеріалі немає часу, в які могли б проникати мікрочастинки активних і фарбувальних речовин, тому з плином часу діоксид цирконію не змінює колір навіть в хімічно агресивному середовищі.

Спочатку діоксид цирконію використовувався в ортопедії тазостегнового суглобу. Ще близько 20 років тому можливість його застосування в стоматології була обмеженою саме через підвищену міцност. Виготовити з цирконію будь-яку форму було дуже важко, адже звичайним механічним засобам обробки цей матеріал майже не піддавався, для роботи з ним потрібне спеціальне обладнання.

І все ж стоматологи домоглися свого. В наші дні діоксид цирконію використовується у всіх провідних стоматологічних клініках світу і радує мільйони пацієнтів. Коронки з діоксиду цирконію порівняно тонкі і не вимагають сильного обточування зубів, але вони виключно міцні, практично «вічні». З діоксиду цирконію можна виготовляти мости від 4 до 14 одиниць, не побоюючись, що з часом вони втратять міцність.