Етапи реставрації зубів

Естетична реставрація зубів являє собою стоматологічну процедуру, спрямовану на корекцію форми і функцій зуба.

Сьогодні для цих цілей застосовують 2 методи:

  • Пряма реставрація. Зубний елемент або його фрагмент відновлюється шляхом пошарового накладання композитного фотополімера. Процедуру виконує безпосередньо лікар-стоматолог.
  • Непряма або вінірна реставрація. В даному випадку зуб обточують і з його нової форми роблять зліпок. Після цього зубні техніки роблять міцні керамічні накладки-вініри, які стоматолог-протезист фіксує на поверхню зуба за допомогою спеціального клею.

Стоматологія dental.kharkov.ua нагадує пацієнтам, яких зацікавила естетична реставрація в Харкові, що дана процедура можлива, коли ваші зуби повністю здорові:

  • знятий зубний камінь, замінені пломби;
  • запломбовані кореневі канали;
  • вилікуваний пульпіт;
  • ясна не болять і не кровоточать.

Реставрація зубів вінірами вважається більш дорогою, оскільки вінірна накладка не вимагає глибокого обточування. Шар емалі знімається всього на пів міліметра, вкрай рідко на один-півтора міліметра, коли йде вінірування за принципом установки коронки.

За естетичностю, що особливо актуально для передніх і нижніх зубів із зони посмішки, вінірування явно краще, оскільки тонкі керамічні накладки не тільки міцні, а й: ідеально повторюють колір емалі; відбивають світло природним чином; не темніють навіть після 20 років служби.

Плюс реставрування прямим методом в: доступності процедури, відновленні як передніх, так і жувальних зубів, швидкості і довговічності лікування.

Зупинимося на останньому методі більш детально і позначимо основні моменти його проведення.

Крок I. Підготовка до процедури

Обов’язковий пункт, що включає в себе вивчення ротової порожнини пацієнта, стан ясен (наявність кровоточивості, набряків), здоров’я і розташування зубів, інтенсивності слиновиділення. На підготовчому етапі лікуючий лікар проводить чищення всіх елементів зубного ряду від зубного каменю і нальоту на них, підбирає колір композиту, лікування каріозних областей і т.п.

Крок II. Реставрація

На даному етапі також важливо забезпечити належні умови проведення процедури, а саме задіяти спеціальне стоматологічне пристосування — латексну хустку. Вона розташовується в зоні лікування, ізолюючи об’єкт реставрування від слини. Для застосування композитного матеріалу наявність такого допоміжного засобу вкрай рекомендовано: захищаючи від попадання вологи, воно дозволяє забезпечити оптимальну причепленність і зменшити ризик порушення прикрайнього прилягання.

Іноді в процесі стоматреставраціі необхідна установка штифту. Його виробляють безпосередньо в зубному каналі за умови депульпації і непридатності коронки. Штифт служить стрижнем для елемента, що реставрується і не дає йому випасти.

При відсутності невеликого фрагмента композит можна наносити на емаль шар за шаром з урахуванням градації прозорості і кольору емалі на різних ділянках.

Крок III. Фінішна обробка

Заключний етап забезпечує контроль за зручністю і правильністю форми готової реставрації. Він включає:

  • Моделювання.
  • Шлифовку.
  • Поліровку.

У стоматології «Дентал» ви отримаєте повну консультацію щодо процедури естетичного і функціонального відновлення зубів і зможете записатися на її проведення до досвідченого фахівця.