Краща зубна паста на думку стоматологів

Навряд чи ви здивуєтеся, якщо ми скажемо, що кожна стоматологія Харкова рекламує ту зубну пасту, яку їм вигідно — це і є найкраща паста для окремо взятого зубного лікаря. Але це не означає, що рекомендації стоматолога маревні і засновані тільки на отриманні свого відсотка. Насправді, лікар дає гарні поради, просто сприймати їх потрібно правильно і відкинути в сторону скептицизм бувалого.

Перш ніж ми поговоримо про види зубної пасти і про те, яка з них стане ідеальним варіантом для вас, хочеться розставити крапки над «і» з приводу рекомендацій стоматологів. Адже лікар не намагається вас обдурити і заманити в пастку. Так, ніхто не порадить купити ширпотреб за три копійки — доктор завжди буде наполягати на використанні дорогої зубної пасти, несмачною і нерізнокольорової.

Але саме недешеві пасти стоять так тому, що реально працюють — це раз. А ще не зайвим буде поцікавитися у лікаря, яка головна функція цієї пасти, і чому порекомендували саме її — це два. Відповідь на друге запитання дасть уявлення про те, що потрібно шукати. Вибирати чи в тому ж ціновому сегменті чи ні — справа ваша.

Як вибрати кращу зубну пасту для вас

Якщо у вас є проблема ротової порожнини, ви напевно про неї знаєте. Наприклад, кровоточивість ясен або посилене скупчення нальоту за день. Розрізняють чотири основні типи зубних паст, кожна з яких спрямована на вирішення певної групи проблем:

  • Для профілактики карієсу — частково замінюють процедуру фторування зубів. Іншими словами, насичують зубну емаль фтором та іншими корисними мінералами, які борються з каріозними бактеріями і суттєво зменшують їх кількість;
  • Для чутливих зубів — спрямована на зниження чутливості за допомогою блокування дентинних канальців. Це можливо завдяки вмісту в складі хлориду стронцію, цитрату калію і хлориду калію. Використання такої пасти усуває хворобливі реакції на холодне, кисле, гостре і гірке;
  • Для зміцнення ясен — як правило, це трав’яні пасти з хлоргексидином. Вони знезаражують, в’яжуть, зміцнюють і знижують кровоточивість. Згодом ясна все складніше пошкодити, а значить, при чищенні зубів цього не станеться;
  • Для свіжого дихання — пасти, покликані боротися з галітозом. Усувають сухість у роті, пригнічують патогенну мікрофлору. Анаероби перестають виділяти сірку в колишніх кількостях, і неприємний запах пропадає.