Знеболюючі в стоматології - використовувана анестезія

Боязнь болю при лікуванні і протезуванні зубів — часта причина, по якій багато людей відкладають візит в стоматологічну поліклініку. Однак болісне і хворобливе лікування далеко в минулому, сьогодні сучасна стоматологія має цілий арсенал ефективних знеболюючих препаратів, які допомагають з легкістю пройти курс лікування навіть тим пацієнтам, поріг болю яких занадто низький.

Найчастіше в стоматології Харкова при імплантації, лікуванні та видаленні застосовується місцева анестезія. Рішення про необхідність загального наркозу лікар-стоматолог приймає лише в крайніх випадках: при виконанні операцій, які зачіпають великі ділянки ротової порожнини і при лікуванні складних патологій зубного ряду у дітей.

Основними видами традиційного місцевого знеболювання вважаються:

  • Інфільтраційна (ін’єкції в м’які тканини ясен в зоні хворого зуба);
  • Провідникова (введення анестезії поблизу нерва);
  • Аплікаційна (нанесення гелю-анестетика на поверхню слизової).

Аплікаційний метод часто комбінують з іншими видами анестезії з метою абсолютного попередження больових відчуттів (пацієнт не відчуває болю від введення голки при інфільтраційному і провідниковому знеболюванні).

Поширені препарати

Найбільш застосовними знеболюючими препаратами є карпульні анестетики. Дані препарати випускаються фармацевтичними компаніями в картриджах / карпулах, які перед застосуванням поміщаються в спеціальний шприц (виконаний з металу) з тонкої одноразовою голкою.

Анестетики в карпулах мають ряд переваг:

  1. Гарантована стерильність (абсолютно відсутній ризик проникнення в ампулу з знеболюючим сторонніх речовин, пилу і хвороботворних мікроорганізмів).
  2. Відсутність болю при введенні препарату (голка карпульних шприца настільки тонка, що пацієнт практично не відчуває її проникнення в м’які тканини).
  3. Точність дозування. Дані препарати містять оптимальне співвідношення основних і додаткових компонентів.

Сьогодні більшість лікарів-стоматологів застосовують високоефективні препарати останнього покоління на основі наступних анестетиків:

  • Артікан (Ультракаїн / Убістезін / септанест). Дана група препаратів крім артикаина включає до складу судинозвужувальний адреналін, що значно збільшує час дії анестезії і перешкоджає сильному потраплянню речовини в загальний кровотік організму.
  • Мепівакаін (Скандонест). У складі цього виду знеболюючого відсутній додатковий судинозвужувальний препарат (основна речовина — мепівакаін має здатність звужувати судини).

Незважаючи на удосконалений склад сучасних препаратів-анестетиків, ризик погіршення самопочуття і виникнення алергічних реакцій все ж таки присутня. Тому лікарі-стоматологи застосовують індивідуальний підхід до вибору знеболюючого засобу для своїх пацієнтів. Крім цього, кожна людина повинна проявляти особисту відповідальність до лікування / імплантації зубів і іншим стоматологічним процедурам і повідомляти лікаря достовірною інформацією про наявність (або можливі ​​схильності) до алергічної реакції на препарати-анестетики. При виникненні найменших підозр на наявність алергії рекомендується пройти дослідження (аналіз крові) на гіперчутливість до певних речовин. Тільки ця процедура допоможе надійно захиститися від неприємностей, можливих через застосування невідповідних анестетиків.