Як обрати зубну щітку

Наші зуби від природи наділені унікальним захисним шаром, званим емаль. Але навіть така матерія вимагає належного догляду, при якому будуть збережені міцність і, головне, цілісність. Адже постійний вплив хімічних подразників, які ми споживаємо з їжею, і механічних навантажень руйнує емалеве покриття. Як результат — розвивається карієс, що закінчується частковою або повною втратою зубів. Щоб уникнути даних наслідків, слід приділяти увагу гігієні порожнини рота, використовуючи для цього зубну щітку.

Але виникає питання про те, як же вибрати потрібну щітку, коли їх існує така величезна кількість. Отримати відповідь допоможе гарна стоматологія в Харкові з прийомом у зубного лікаря, так як для кожного вибір індивідуальний. Але є основні вимоги до щіток, які слід враховувати при виборі:

  • Ступінь жорсткості. Існує 5 ступенів, від дуже жорсткої підходящої тільки для людей з міцною емаллю, до підвищеної м’якості, які рекомендую дітям і людям з чутливими яснами;
  • Матеріал щетини. Найкраще вибирати нейлон, так як натуральна щетина занадто швидко ламається, а в її волосках легко розмножуються бактерії;
  • Форма для чищення головки повинна мати закруглені краї, щоб не травмувати слизову;
  • Довжина головки. Вважається оптимальної та, яка покриває відстань в 3 зуба;
  • Форма зовнішнього краю щетини так само краще якщо буде округлої, виключаючи зайві чіпляння за ясна;
  • Відстань між пучками. Оптимальним вважається 2-2,5 мм між рядами.

Велику популярність так само отримала електрична зубна щітка, що виконує рухи в комбінації пульсуючих в зворотно-обертальних. Це більш переважно при боротьбі із зубним каменем, особливо якщо модель доповнена механізмом випускання ультразвукових хвиль.

Причини вибору якісної щітки

На жаль, при підході до вибору щіток багато людей звикли користуватися ціновим визначенням. Але невисока ціна найчастіше встановлена на абсолютно стандартні моделі — з однаковою довжиною дуже щільною щетиною, прямокутною формою головки і рівною ручкою. І якщо у вас занадто щільний зубний ряд або дуже чутливі ясна, звичайна щітка не підійде. Причинами вибору якісного предмета підтримки гігієни рота є:

  • необхідність обслуговування максимального обсягу порожнини рота;
  • видалення залишків їжі між зубами з такою ж ефективністю, як і зовнішня очистка;
  • безпеку матеріалу, так як неякісні вироби можуть провокувати втрату волосків, що викликають подразнення слизової і рота, і шлунка.

Використання неякісних щіток може погіршити ситуацію з нальотом і спровокувати розвиток карієсу. Як результат, зуби отримують ушкодження, при яких може знадобитися професійна чистка, або навіть реставрація зубів в умовах стоматологічного кабінету. Тому, краще врахувати всі вимоги до підбору даного засобу гігієни.

Догляд та заміна засобу для чистки зубів

Гігієна порожнини рота також залежить і від зберігання коштів чистки зубів. Найбільш оптимальними умовами зберігання між користування є:

  • Зберігання повинно бути індивідуальним, без контакту головки вашої щітки з предметами інших членів сім’ї;
  • Не варто укладати в футляр, щоб уникнути розмноження бактерій (використовуйте його тільки коли збираєтеся у відрядження, подорож і т.п.). Чим більше провітрювання, тим краще;
  • Ретельно обполіскуйте щітку після кожної чищення.

Зміна цього механізму повинна виконуватися не рідше 1 разу на 3 місяці, але в ідеалі — кожен місяць. Більш докладно про нюанси вибору і використання даних засобів гігієни можна дізнатися у зубного лікаря. Втім, він може не тільки порадити гарний вибір, але і провести відбілювання зубів в стоматології при наявності темних плям або нальоту, щоб повернути чистоту зубів і яскравість посмішки. Подальші ж дії з підтримки їх в такому стані будуть на 90% залежати від вас.