Як привчити дитину чистити зуби?

Харківські стоматологи і всього світу в один голос стверджують, що регулярна гігієна ротової порожнини — основа міцного здоров’я та гарного самопочуття. На жаль, навіть зараз трапляються деякі дорослі, які вважають чистку зубів один раз в місяць великим досягненням. Щоб до цього не дійшло, звички необхідно виробляти з раннього віку.

Якщо ви вважаєте, що догляду за молочними зубами не варто надавати великого значення, так як замість них виростуть постійні, то вам потрібно поміняти свої погляди. Насправді він необхідний з різних причин. Справа в тому, що молочні зуби сприяють розвитку нормальних мовних навичок, беруть участь в процесі травлення, позначаються на формуванні прикусу і т.д.

Будь-який батьки бажають своїй дитині щастя і здоров’я. Якщо ви з раннього віку привчите своє чадо ретельно за собою доглядати, то допоможете йому зробити величезний крок на шляху до власного благополуччя.

Вибір щітки

Виробляти звичку чистити зуби необхідно ще до їх появи. Якщо з ранніх років діти привчені до регулярної гігієни рота, то вони набагато швидше переходять на самостійне використання зубної щітки.

Зрозуміло, на перших порах вам доведеться самим проробляти велику частину маніпуляцій, але починати потрібно з появою першого зуба і з вибору щітки. У цьому питанні потрібно довіритися самій дитині. Нехай вибере ту, що йому самому подобається. Маленька зубна щітка у вигляді улюбленого персонажа точно скрасить всю процедуру. Переконайтеся лише в тому, що ви вибрали варіант з м’якою щетиною. Інші щітки дітям протипоказані, так як вони можуть травмувати ніжні ясна.

Далі можете приступати до вибору підходящої зубної пасти. Тут у вас є великий вибір серед асортименту дитячих паст. Ганятися за брендом або дорожнечею не потрібно. Адже, по суті, важливо не те, чим ви чистите зуби, а як ви це робите. Але зубна паста обов’язково повинна бути дитячою та не містити фтор.

Подайте приклад

Після того як всі підготовчі етапи будуть пройдені, можете приступати до процесу навчання. Найкраща тактика — показувати все на власному прикладі. Діти люблять повторювати за дорослими і якщо вони побачать, що ви самі регулярно чистите зуби, то теж переймуть цю звичку.

Пам’ятайте про те, що на початковому етапі основний пріоритет — вироблення звички, а не навчання правильним навичкам. Після того як дитина почистить зуби, перевірте результат і допоможіть завершити розпочате. Згодом він сам навчиться контролювати процес, стежити за правильністю рухів і часом, витраченим на чистку.

Проявіть терпіння

Навчити дитину чистити зуби — не просте завдання. Запасіться терпінням і ні в якому разі не лайте своїх дітей. Процес чищення зубів не повинен бути пов’язаний з негативними асоціаціями. Ось вам кілька корисних порад:

  • якщо ви взялися за навчання, то Ви можете це зробити регулярним і послідовним. Будьте дисципліновані, незалежно від власної втоми, зайнятості, поганого настрою чи самопочуття. Тільки так ви зможете перевести цей процес у ранг звички;
  • якщо дитина вередує, тоді переведіть все в ігрову форму. Використовуйте іграшки, кумедні історії, придумуйте казки про чисті зуби;
  • допомагає також включати улюблену музику. Виберіть пісню, яка триває приблизно 2-3 хвилин і буде супроводжувати весь процес.