Ретиновані та надкомплектні зуби: як лікувати?

Зубощелепні аномалії досить поширені і досить різноманітні. Зазвичай вони пов’язані з порушеннями структури зубної тканини, неправильною формою, кількістю, розташуванням або темпами розвитку.

Наприклад, так звані надкомплектні та ретиновані зуби відносяться до тих видів вад, які зустрічаються у великої кількості пацієнтів. Такі патології можуть бути незначними і виявлятися не відразу, але це не означає, що їх потрібно залишати без уваги.

Справа в тому, що навіть незначні відхилення можуть привести до наслідків. Дуже часто вони стають причиною естетичних порушень, втрати функціональних можливостей, зміни прикусу, запальних процесів і т. Д.

Якщо усунути цю проблему вчасно, то лікування буде проходити швидко і безболісно. Але в запущених випадках може знадобитися серйозне хірургічне втручання, яке буде супроводжуватися тривалим реабілітаційним періодом.

Однак для кращого розуміння цієї теми, спочатку потрібно розібратися з базовою термінологією.

Що таке надкомплектні зуби?

Отже, надкомплектні зуби — це просто поява їх надмірної кількості. Зазвичай вони виникають під час зміни молочного прикусу на постійний і частіше спостерігаються на верхній щелепі.

Існують різні теорії, які намагаються пояснити це явище, але поки дана патологія не вивчена до кінця. Зате відомо, що вона може викликати серйозні ускладнення: від зсуву зубного ряду до масивного запалення м’яких тканин. Тому при виявленні такого діагнозу фактично завжди призначають видалення.

Форма у таких зубів буває різною. У більшості випадків вона неправильна, але іноді зустрічаються надкомплектні зуби, які фактично нічим не відрізняються від комплектних. Тому стоматолог повинен провести ретельний огляд і уважно вивчити ротову порожнину пацієнта, щоб визначити ступінь їх повноцінності.

Так, якщо надкомплектний зуб стійкий, має добре розвинений корінь і більш вдало розташований, а постійний виявився безперспективним за багатьма критеріями, тоді видаляють другий варіант. У рідкісних ситуаціях видалення не призначають зовсім, особливо, якщо не спостерігається ніяких порушень або загрози неправильного розвитку зубної дуги.

Як лікують ретиновані зуби

Ретинований зуб, в свою чергу, являє собою той зуб, що не прорізався або прорізався не до кінця. Зазвичай таке явище зачіпає зуби мудрості, але можуть бути залучені і інші одиниці зубного ряду.

Процедура лікування в цьому випадку досить проста і завжди зводиться до видалення. Деякі пацієнти вважають це радикальним способом, так як часто їх нічого не турбує, але видалення все одно необхідно. Якщо цього не зробити вчасно, то зростає ризик розвитку серйозних захворювань: утворення кісти, невриту трійчастого нерва або розвитку інфекції, що вплине на весь організм.

Крім того, внаслідок підвищеної жувального навантаження такий зуб може зламатися, тим самим ускладнивши процедуру видалення.

Що робити після видалення зубів?

Видалення — досить травматична операція, після якої вам призначать різні профілактичні засоби для прискореного загоєння ран. Вам потрібно буде відмовитися від деяких продуктів, не давати підвищене навантаження на ту сторону щелепи, де проводилося видалення і слідувати всім розпорядженням стоматолога.

У деяких випадках можуть призначити імплантацію. Зуб імплант допоможе повернути естетичну усмішку, а також запобігти зсуву сусідніх зубів.