Професійна гігієна порожнини рота раз в півроку

Щоденна 2-разова чистка зубів — це той обов’язковий догляд, який ми повинні виконувати в домашніх умовах. Але навіть при дотриманні цього правила ідеальний стан ротової порожнини не гарантований. По-перше, кількість процедур чистки не завжди забезпечує і їх якість. По-друге, наявність шкідливих звичок, незбалансоване харчування, схильність до карієсу і інші чинники також впливають на зовнішній вигляд і здоров’я зубів. Власне тому стоматологи рекомендують мінімум два рази на рік здійснювати професійну гігієну ротової порожнини. Подібні відвідування стоматологічного кабінету до того ж допоможуть своєчасно виявити ті чи інші захворювання і запобігти їх розвиток. Професійна гігієна порожнини рота потрібна для профілактики каріозних процесів і інших стоматологічних проблем. З її допомогою можна повернути гарний білосніжний вигляд усмішці, поліпшити стан ясен, зменшити рівень бактеріальної навантаження на ротову порожнину. Навіть при самому ретельному і копіткому догляді в домашніх умовах тих же результатів, що при відвідуванні стоматолога не досягти, а виділити час на відповідний візит раз на півроку здатний кожен.

Тривалість процедури

Професійна гігієна ротової порожнини займає в середньому приблизно 30 хвилин. Тривалість процедури може відрізнятися у різних людей, що залежить від стану зубів і ясен пацієнта, кількості наявного нальоту і твердих відкладень, необхідності використання допоміжних заходів, на кшталт знеболювання чи інших лікувальних препаратів. Попередньо фахівець проводить профілактичний огляд ротової порожнини і оцінює її поточний стан, а вже потім приступає до професійної чищенні. Мінімальні витрати часу — ще один аргумент на користь того, щоб відповідально підійти до цієї процедури і не забувати про її необхідність.

Що таке професійна гігієна порожнини рота?

Фактично під професійною гігієною розуміється комплекс заходів, які спрямовані на профілактику каріозних процесів та інших хвороб пародонту. Для цього з зубів і ясенних кишень видаляється м’який і твердий наліт (він же зубний камінь). Займається процедурою стоматолог або профільний фахівець-гігієніст. В ході професійної гігієни виконується зняття зубних відкладень за рахунок впливу ультразвуком або спеціальних піскоструминних апаратів. Раніше для тих же цілей застосовувався механічний вплив, але сьогодні до нього майже не вдаються. Після видалення нальоту здійснюється полірування зубного ряду із застосуванням спеціальних паст. Додатково може проводитися так звана ремінералізуюча терапія, в тому числі з нанесенням фтористого лаку, який дозволяє зміцнити емаль. Ще одним завданням стоматологів в ході професійної гігієни є так звана освітня або консультаційна робота. Так, фахівець повинен навчити пацієнта правилам домашнього догляду, допомогти з підбором зубних паст та інших засобів, включаючи ополіскувачі і т.д., при необхідності проконсультувати по харчуванню.

Методи проведення професійної гігієни порожнини рота

До основних сучасним методикам професійного догляду за ротовою порожниною відноситься наступне:

  1. Ультразвуковий скейлинг. Це методика видалення твердих відкладень (зубного каменю) за допомогою ультразвуку. Вона в сучасній стоматології вважається однією з найефективніших. Під вплив високочастотних коливань утворюються так звані кавитационні бульбашки, які створюють ударну хвилю, яка руйнує наліт, що знаходиться на поверхні емалі. Всі описані процеси здійснюються на мікрорівні, тобто метод не має шкідливого впливу на тверді зубні тканини, а також є повністю безболісним (при наявності чутливих зубів можуть виникати лише легкі неприємні відчуття).
  2. Чистка Air Flow. Цей метод дозволяє позбутися від м’яких відкладень, в тому числі пігментованих. Для процедури використовується спеціальний апарат, який подає під високим тиском на зуби суміш води і миючого порошку. Завдяки Air Flow емаль набуває натуральний колір, посмішка стає світліше і красивіше, тобто крім власне рішення гігієнічних завдань методика забезпечує і легкий відбілюючий ефект.
  3. Полірування зубної емалі із застосуванням абразивних паст. Якщо описані вище методи націлені на усунення наявних на зубах відкладень — м’якого і твердого нальоту, то у полірування дещо інше завдання. Воне дозволяє знизити ймовірність його появи в подальшому. Так, за допомогою полірування на зубах формується гладка поверхня, а на ній гірше збирається наліт, і отримані результати професійного чищення зберігаються довше. Для полірування застосовуються абразивні пасти з різним рівнем зернистості, також можуть використовуватися спеціальні щіточки і чашечки. Їх мета зводиться до вирівнювання мікрорельєфу емалевої поверхні.

Коли потрібно проводити професійну гігієну?

Базовою рекомендацією є здійснення цієї процедури як мінімум двічі на рік, тобто раз в шість місяців. Разом з професійної гігієною фахівець проводить огляд ротової порожнини, тобто здійснюється профілактика захворювань ясен і зубів. В цьому випадку можна своєчасно виявити і усунути ті проблеми, які поки знаходяться лише на початковій стадії, а також не супроводжуються хворобливою симптоматикою. Ще професійна гігієна порожнини рота рекомендована перед будь-яким стоматологічним лікуванням. Так, видалення відкладень покращує стан ясен, дозволяє виявити карієс на стадії плями. Крім того після професійного чищення можна підібрати відтінок для пломби так, щоб її було не відрізнити від кольору зуба, так, і прослужить вона в результаті набагато довше. Ще професійна гігієна показана перед ортодонтичним лікуванням (припустимо, виправленням прикусу) і при підготовці до протезування. До речі, після установки брекет-систем, як правило, частоту професійного чищення необхідно підвищувати, адже традиційний догляд в домашніх умовах ускладнюється. Після імплантації процедура виконується кожні 4-6 місяців: більш часті відвідування стоматолога для цих цілей (аж до 3 разів на рік) потрібні для того, щоб уникнути появи зубних відкладень в районі імпланта, що в свою чергу мінімізує ризики запальних процесів ясен. Окремий графік відвідування стоматолога для професійної гігієни ротової порожнини може бути складений і для вагітних. Для них вкрай важлива саме профілактика хвороб зубів і ясен. Більше подробиць про гігієнічної чищенні ви можете дізнатися у наших консультантів на сайті, в телефонному режимі або безпосередньо при відвідуванні стоматологів.