Як підготувати дитину до стоматолога?

rebenok-v-stomatologii

Лікування зубів здійснюється кращими фахівцями, які добре знають свою справу і вміють працювати навіть з найпроблемнішими дітьми. Проте, перший візит до стоматолога — хвилююча подія, в першу чергу для батьків. Якщо ви хочете, щоб все пройшло максимально легко і без будь-якого негативу, тоді виберіть перевіреного стоматолога.

Догляд за молочними зубами дуже важливий, адже будь-які процеси розпаду можуть вплинути на стан постійних зубів і привести до появи проблем в майбутньому. Фахівці рекомендують, щоб перші відвідини в дитячу стоматологію Харків пройшли протягом першого року його життя. Як правило, це ознайомчо-профілактичний прийом, що дозволяє оцінити гігієну порожнини рота, загальний стан зубів, їх зростання, розвиток і відсутність яких-небудь дефектів.

Оскільки до лікаря ведуть малюка, у якого нічого не болить, то батькам рекомендується не нагнітати. Діти не знають, що їх чекає і що їм потрібно боятися стоматолога, тому не слід прищеплювати цей необґрунтований страх завчасно.

Подайте приклад

Що б не казали по телевізору, багато хто розуміє, що секрет красивої і перлової посмішки полягає в дотриманні правил гігієни і регулярному відвідуванні стоматолога.

Якщо дотримуватися цього нескладного правила, то найстрашніше, що загрожує вашому потомству — півгодинне лікування карієсу один раз в декілька років. Не слід запускати проблеми зі здоров’ям, особливо якщо у вас самих є проблеми з зубами. Від першого візиту дитини до стоматолога залежить те, як він надалі буде до всього цього ставитися. І тут, як і в багатьох інших питаннях, що стосуються виховання дитини, все зводиться до батьківського прикладу.

Багато хто не розуміє, що страхи і фобії батьків дуже часто передаються і їх дітям. Тому якщо ви не будете надмірно переживати або проявляти занепокоєння з приводу наближення візиту до стоматолога, то ваша дитина теж не буде боятися.

Помилки батьків

  1. Акцентування уваги на візит до стоматолога. Не потрібно нагнітати обстановку. Ваша дитина може і не знати, що в цей день ви записалися на прийом до лікаря. Не варто також вживати таких фраз, як «тебе тільки оглянуть» і «боляче не буде», якщо є якісь проблеми і лікар вирішить приступити до лікування, тоді всі ці слова оцінять як обман.
  2. Неуважне ставлення до стану дитини. Уважно прослідкуйте за своїм чадом в цей день, чи добре він себе почуває і гарний у нього настрій. Саме тому записуватися до стоматолога не потрібно на той час, коли дитина зазвичай спить або вже втомиться в кінці дня. Ще один важливий момент — приходити потрібно ситими, тому що є ймовірність, що після візиту якийсь час не можна буде їсти.
  3. Загрози покарати за погану поведінку. Те, що дитина не хоче давати чужим людям себе оглядати — очікувана і цілком нормальна реакція. Не слід через це сварити дитину, адже ви розвинете непотрібні йому страхи. Краще довіртеся професіоналам, вони знають, що потрібно робити в таких ситуаціях, і підкажуть як ви зможете підтримати малюка.