Як проходить відбілювання зубів в стоматології

Відбілювання зубів — лазерне, ультразвукове, фото- та хімічне — є однією з найпопулярніших стоматологічних процедур. До нього вдаються не тільки зірки шоу-бізнесу та відомі політики, а й звичайні пацієнти, із задоволенням використовують цю процедуру для підвищення зовнішньої естетичності зубного ряду.

У стінах професійних стоматологий Харкова вам запропонують два типи відбілювання зубної емалі:

  • реконструктивного впливу;
  • консервативного впливу.

Всі сучасні методики освітлення відносяться до першого типу і дозволяють досягти максимального ефекту білизни зубів і збереження стійкості отриманого результату. Консервативне відбілювання застосовує найм’якші, щадні техніки, які діють без агресії по відношенню до зубної емалі і мінімізують її пошкодження. В даний тип впливу входить класична комбінація — чистка зубів і заміна пломб в разі непривабливості пломбувального матеріалу на більш сучасний і естетичний.

Реконструктивні методики, що дозволяють повернути зубам природну білизну, мають на увазі використання спеціального обладнання та компонентів-відбілювачів, що активізуються під впливом апарату.

Сьогодні може бути застосовано:

  • Хімічне відбілювання (використовується спеціальна речовина-освітлювач).
  • Ультразвукове відбілювання (за допомогою впливу ультразвуку на спеціальний гель, що покриває емаль).
  • Фотовідбілювання (аналогічно попередньому методу, роль ультразвуку виконує галоген).
  • Інфрачервоне (лазерне) випромінювання (під його впливом атоми кисню і інші компоненти, що містяться в відбілюючому гелі знімають зубний наліт, освітлюють дентин і здійснюють профілактичну мінералізацію зуба).

Стоматологічні клініки Харкова можуть запропонувати вам будь-який з перерахованих вище варіантів відбілювання, підібравши найбільш оптимальний за часом проведення, вартості та тривалості збереження ефекту.

Підготовка до процедури:

Якщо ви вважаєте, що для отримання сліпуче білої посмішки, досить зайти в кабінет стоматолога і вийти звідти вже через годину — вас швидше за все очікує розчарування. До походу в стоматологію з такою метою потрібно як слід підготуватися. І це не моральна впевненість, а банальне відвідування стоматолога-терапевта, який дасть дозвіл на проведення відбілювання по тій чи іншій методиці. Необхідно відзначити, що відбілювання відбувається після повного лікування всіх зубів і ротової порожнини. Тільки за цієї умови лікар починає роботу над висвітленням дентину.

По суті, будь-який висвітлюючий вплив надає агресивну дію на емаль, тому до проведення процедури ви з лікарем повинні обговорити, який з методів буде найкращий і безпечний для здоров’я ваших зубів.

Якщо зуби і ясна пацієнта чутливі, слід підбирати такий варіант, який викличе найменший дискомфорт. Також необхідно застосування спеціальних відновлюючих паст і фторомістячих стоматологічних засобів в період і після проведення процедур.

Що потрібно зробити до процедури відбілювання зубів?

  • Зняти зубний наліт і подивитися на природний колір емалі.
  • Пролікувати зуби з карієсом, пульпітом і запаленням ясен.
  • Визначити долю вінірів і металевих коронок на час лікування.
  • Проконсультуватися у стоматолога на предмет стану зубів і підібрати ідеальний для вашого випадку вид відбілювання — максимально щадний та ефективний.