Як снімають брекет-системи

Зняття брекетів — довгоочікуваний і щасливий момент для всіх, хто зважився всерйоз зайнятися виправленням прикусу і корекцією зубів. Він обіцяє стати поворотним в житті пацієнта, який кілька років присвятив цій процедурі і чітко дотримувався інструкції по носінню і догляду за брекет-системами. Стоматологічні клініки Харкова не меншою мірою акуратно і послідовно підходять до процесу їх видалення, належним чином завершуючи повний цикл ортодонтичного лікування.

Відразу відзначимо, що в умовах сучасної стоматології знімати брекети абсолютно безболісно.

Порядок процедури зняття включає наступні етапи:

  • Установка губної накладки пацієнтові на час процедури.
  • Відкріплення з допомогою пінцета кожного окремого елемента брекет-системи, посадженого на «зубний клей».
  • Вивільнення дуги, на якій закріплені брекети.
  • Зняття замків з зубів за допомогою спеціальних щипців.
  • Очищення емалі від залишків клею за допомогою полірування.
  • Мінералізація емалі (проведення процедури фторування і збагачення кальцієм).

Вся процедура видалення коригувальних брекет-систем не займає більше одного сеансу у лікаря-ортодонта. Однак після неї потрібно установка ретенційного апарату — ретейнера (знімного або постійного). Його слід носити весь ретенційний період, за який відбувається закріплення ефекту вирівнювання зубів і виправлення прикусу.

Тривалість носіння брекетів

Мати здорові, рівні й білі зуби — мрія кожної людини, що не байдужа до своєї зовнішності і думки оточуючих. Якщо ви досить молоді та успішні або зовсім ще юний підліток, перед яким попереду все життя, подбати про красиву усмішку з бездоганно рівними зубами неодмінно варто. Брекети в Харкові є найкращим засобом виправлення неправильного прикусу і нерівності зубного ряду. І хоч подібне ортодонтичне лікування займає чимало сил і терпіння у пацієнта і його лікаря, результат того вартий. Тривалість носіння брекетів залежить від наступних факторів:

  • Ступінь аномалії зубів і вік пацієнта;
  • Обрана брекет-система;
  • Точність дотримання інструкцій по носінню і догляду за брекетами.

В середньому брекет-системи встановлюють на 20 місяців, тобто через 1,5-2 роки після їх установки ви можете розраховувати на красу і рівність зубів. Якщо дефекти, що виправляються не такі істотні, вже через рік ви можете зняти коригувальні системи. І, навпаки, більш складні ортодонтичні проблеми можуть коригуватися в межах 2-3 років.

Важливо пам’ятати, що наскільки б гарним не був проміжний результат, не можна самостійно знімати брекети і зупинятися на півдорозі. Навіть після закінчення повного терміну носіння коригувальних систем, пацієнту ще належить трошки попрацювати над закріпленням нової форми зубного ряду і положення всіх його елементів. Це займе від року до двох років і повністю запобіжить можливості повернення зубів на колишнє місце.