Яке відбілювання зубів краще - Лазерне або Ультразвукове

Процедура відбілювання зубів відноситься до розділу естетичної стоматології і не пов’язана з поліпшенням стану здоров’я зубів або ротової порожнини в цілому. Не можна не відзначити те, що попит на цю послугу зростає з кожним днем ​​і біля кабінету стоматолога вибудовується ціла черга бажаючих стати володарем білосніжної усмішки.

На сьогоднішній день існує маса способів, що дозволяють досягти певних результатів: від народних і домашніх до професійних, які потребують спеціального обладнання. Безумовно, досягти «голлівудської» посмішки в домашніх умовах вкрай проблематично, на відміну від професійних методик, які вимагають мінімум часу, але при цьому надають тривалий і стійкий ефект.

Сьогодні ми розглянемо дві технології відбілювання зубної емалі, визначивши найефективнішу з них.

Ультразвукове відбілювання

Ультразвукову методику ще називають «кабінетним» відбілюванням зубів, хоча, по суті, нічого спільного з відбілюванням вона не має. Швидше, це різновид професійної гігієни, що полягає у видаленні нальоту, зубних каменів і іншого роду відкладень, які в багатьох випадках є причиною потемніння зубної емалі. Після закінчення процедури зуби стають світлішими і біліше, а результат зберігається досить тривалий період часу.

Сама технологія полягає в наступному: спершу зуби піддають механічному очищенню із задіянням ультразвукового устаткування, потім в хід йде щось схоже на піскоструминну машину, а завершальний етап — полірування поверхні спеціальними засобами. Іноді стоматолог також додатково обробляє емаль для її зміцнення.

Лазерне відбілювання

Лазерне відбілювання — сучасна і відносно нова технологія, яка вважається найефективнішою і безпечнішою усіх нині існуючих. Величезна перевага лазера полягає в тому, що він щадно впливає на зубну емаль, тому підходить навіть пацієнтам з дуже чутливими і крихкими зубами. Сама процедура забирає мінімум часу і дозволяє досягти тривалого ефекту.

Технологія проведення процедури полягає в нанесенні на зуби спеціального гелю, який потрібно активувати потужним лазерним променем. Всі дії проходять безболісно і не вимагають анестезії, хоча деякі пацієнти відзначають зовсім незначний дискомфорт, пов’язаний з нагріванням емалі. Після завершення цієї процедури на зуби наноситься ще один шар гелю, необхідний для зниження чутливості. Як і в попередньому випадку, його теж потрібно активувати пучком фотонів.

В деякій мірі лазерне відбілювання навіть сприяє зміцненню емалі, в слідстві знищення величезної кількості каріозних бактерій під впливом лазерного променя. Відбілюючий ефект може зберігатися до півроку, якщо ж ретельно контролювати і дотримуватися гігієни, виключивши шкідливі звички і уникаючи таких напоїв, як чай або кава, то результат буде зберігатися значно довше.