Чи може змінитися колір вініру з плином часу

Стоматологічні клініки Харкова часто використовують вінірування для досягнення так званого ефекту «Посмішки голлівудських зірок» — ідеально рівних, красивих і сліпучо-білих зубів. Найтонший вінір — дуже популярний сучасний стоматологічний засіб, що допомагає тимчасово або на тривалий термін приховати неестетичність видимих ​​елементів зубного ряду. Він являє собою тонку накладку, яку кріплять композитним цементом до стінки зуба з її видимої сторони. Матеріалом для виготовлення вінірів служить фарфор (значно рідше, композит) — білосніжний і естетичний матеріал, візуально нагадує емаль. Використання кераміки прекрасно підходить для цих цілей: вона дозволяє отримати ідеальний колірний збіг з природним кольором зубної емалі пацієнта. Композит не дозволяє домогтися досконалої естетичності і потрібної прозорості емалі, хоча матеріал надійний і простий в корекції.

Вініри допомагають повернути колишню красу навіть тим зубах, які не мали шансу прибрати зовнішні дефекти іншими способами естетичної корекції. Їх використовують, щоб:

 • Відновити міцність зуба.
 • Замінити відбілювання (сховавши жовтизну дентину, викликану прийомом ліків, курінням, харчовими барвниками).
 • Приховати сліди травм зубів (відколи, тріщини).
 • Виправити вроджені вади в положенні і формі зубів (щілини між елементами зубного ряду, їх нерівне розташування).
 • Замаскувати сліди карієсу (при сильному руйнуванні зуба).

До переваг керамічних вінірів зараховують:

 • естетичність;
 • міцність, достатню для установки на передні зуби (які не відчувають основного навантаження при пережовуванні їжі);
 • доступну вартість і довгий термін служби;
 • стабільність кольору.

Аналогічними достоїнствами, за винятком стабільності кольору емалі і великого терміну служби, мають і накладки з композитного матеріалу.

Кераміка, запечена при високих температурах, не здатна змінювати свій колір, тому ви можете не турбуватися з приводу того, що з часом накладна порцелянова пластинка на ваших передніх зубах потемніє або покриється жовтими плямами. Цього не станеться ні за яких обставин: фарфор на довгі роки залишиться таким же білим, як і в момент установки.

Причини і методи боротьби

Якщо ваші вініри потемніли — швидше за все, ви мали справу не з керамікою. Адже цей матеріал, відомий людям не одне століття, не фарбується під дією фарбувальних речовин! Згадайте чайні фарфорові сервізи, адже з білих вони не стають жовтими. Будь-який стоматолог Харкова скаже вам, що так поводиться композитний матеріал. Йому властиво зміна початкового кольору і тому при виборі матеріалу для вініру пацієнт нерідко віддає перевагу більш дорогому варіанту з кераміки. Яскравою перевагою композитів перед фарфором є ціна вінірів — вона майже вдвічі нижче вартості керамічної накладки.

Як же боротися зі зміною кольору встановлених на зуби вінірів?

 • Звернутися до лікаря. Можливо, він дасть рекомендації по відновленню кольору вінірних накладок;
 • Обмежити споживання їжі, напоїв і ліків, які спровокували такі зміни.

Але найдієвіший метод вберегти себе від подібних неприємностей — зупинити свій вибір на керамічних вінірах, більш міцних що не бояться будь-яких змін в кольорі.