Чому стоматолога потрібно обов'язково відвідувати кожні півроку

Кожен з нас знає про те, що на профілактичних оглядах у стоматолога необхідно з’являтися кожні півроку. Але звідки виник цей термін в 6 місяців?

Справа в тому, що навіть якщо карієс утворився, то за цей час він не встигне істотно розвинутися. Це означає, що дану проблему можна буде легко усунути за допомогою простого консервативного методу.

Однак багато хто звик і невпинно слідує принципу «якщо нічого не болить, то і до лікаря звертатися не потрібно». Саме біль є тим рушійним фактором, який змушує нас йти в кабінет до стоматолога. Тим часом больовий симптом вказує на освіту пульпіту або періодонтиту. Це свідчить про те, що карієс посилився, викликавши більше серйозне ускладнення. У даній ситуації консервативне лікування вже не допоможе і вам буде потрібно кілька відвідувань для повного усунення проблеми. Не кажучи вже про те, що така необачність негативно позначиться на вашому бюджеті.

Регулярне відвідування стоматолога дозволить зберегти красу і здоров’я вашої посмішки, вчасно виявити і усунути захворювання, а також простежити за станом ясен. Крім того, саме раз на півроку проводиться професійна чистка порожнини рота — полірування емалі, видалення м’яких і твердих зубних відкладень.

Якщо у вас спостерігається підвищена чутливість зубів і інші проблеми ротової порожнини, тоді вам необхідні більш часті візити до стоматолога. Існує 5 факторів, які можуть віднести вас до даної категорії людей:

  • зловживання такою шкідливою звичкою, як куріння — захоплення сигаретами може не тільки негативно позначитися на загальному стані організму, але і стати конкретним фактором ризику розвитку серйозних стоматологічних захворювань;
  • надмірне вживання солодкого — найбільшої шкоди приносять ті солодощі, в складі яких присутній рафінований цукор. Уникайте шоколадок, ірисок, карамельок і тягнучихся цукерок. Всі вони можуть застрявати в міжзубному просторі і стають причиною розвитку карієсу. Якщо вам потрібно задовольнити потребу в солодкому, тоді віддавайте перевагу гіркому шоколаду;
  • зловживання сухариками, чіпсами, горішками або насінням — це далеко не повний список продуктів, які сприяють зростанню бактерій в ротовій порожнині. У даній ситуації вам потрібно відвідувати стоматолога як мінімум два рази на рік, а то й частіше;
  • кровоточивість ясен — якщо ви помітили кров, тоді вам варто поспішити до стоматолога. Фахівець зможе оцінити стан здоров’я вашої ротової порожнини і дасть необхідні рекомендації. Дана проблема може бути несерйозною і свідчити про неправильне використання зубної щітки, в той же час кровоточивість ясен може загрожувати випаданням зубів;
  • відкладання візиту до стоматолога більше року — ніхто не подбає про ваше здоров’я, крім вам самих. Навіть якщо вас нічого не турбує в даний момент, краще переконатися у відсутності прихованих проблем. Профілактика збереже здоров’я ваших зубів і дасть їм можливість прослужити тривалий час.