Пульпіт та причини його виникнення

Однією з причин по яким болить зуб є запалення пульпи, яке визначається в терміні як «пульпіт». І хоча пульпа умовно розділяється на коронкову частину і кореневу, судинно-нервовий пучок представлений єдиною структурою великої кількості сплетених мікроволокон судин і нервів. Найбільш частою причиною виникнення пульпіту є інфекція, яка потрапляє в простір зубної порожнини від тканини, яка має каріесних поразку. Глибоко прониклий карієс стоншує здорову тканину, що розділяє порожнину з нервом і каріозні освіти, що і пропускає інфекцію. Як результат, пульпа запалюється, доходячи до гнійного стану. Але, проведення професійними лікарями лікування пульпіту в Харкові є наслідком і інших варіантів появи даного захворювання:

  • термічний опік пульпи, який може бути отриманий коли зуб готується під коронку;
  • інфекційні проникнення крізь отвори верхівок зубного кореня від глибоких кишень пародонту;
  • травматичний пульпіт, отриманий від перенесеного удару;
  • несумлінне лікування карієсу, коли розвиток запалення протікає за поверхнею пломби.

Методи боротьби з пульпітом

Станом на сьогоднішній день, відзначається тенденція звернень до стоматологів з пульпітом в 20% випадках від усіх звернень. І для лікування в сучасних стоматологічних кабінетах найбільш використовуються 2 методи боротьби з даним захворюванням:

  • хірургічний, що передбачає видалення запаленного нерва з наступним пломбуванням;
  • біологічний, що дозволяє зберегти нерв цілим, шляхом використання протибактеріальних, а також препаратів, що містять кальцій і проходження фізіотерапевтичних процедур.

І хоча хірургічна дія і вважається чисто традиційною, а також передбачає повне видалення пульпи, відмовитися від нього неможливо. Біологічний метод дозволяє вирішити проблему і зберегти нерв тільки на ранніх стадіях, коли розвиток запального процесу ще можна зупинити. Тому коли процес перейшов в гостру або хронічну форму, хірургічне втручання єдиний спосіб видалення вогнища запалення і безперервних болів. Весь алгоритм лікування залежить від ступеня занедбаності і передбачає використання спеціальних інструментів, препаратів і обладнання. Так, стоматологія Dental Union має спеціальний комплекс по обслуговуванню зубів і підготовці матеріалів для високоякісного пломбування, виконуваного в найкоротші терміни.

Ускладнення при неякісному лікуванні

Але, на жаль, в процесі лікування лікарі з малим досвідом або недостатньою акуратністю можуть робити помилки, притаманні як небажані ускладнення. Найбільш часто серед таких зустрічаються:

  • злам інструменту, наприклад, коли виконується лікування кореневих каналів вузької або викривленої форми зношеним, деформованим або неправильно підібраним інструментарієм;
  • перфорація порожнини зуба, що припускає порушення цілісності зубної поверхні;
  • виведення матеріалу поверх кореневої верхівки або навіть в верхньощелепну пазуху, що може спровокувати гайморит (запалення слизової пазухи). Тут можуть знадобитися і видалення зуба, і очищення пазухи від інфекцій;
  • пломбувальні болі, що виникають через неякісне пломбування.

Тому, звернення до досвідчених лікарів сучасних стоматологий є найкращим способом позбавлення від пульпіту без болю і можливих ускладнень.