Установка брекетів - опис процедури

Мрія мати рівний зубний ряд, збудований в ідеальному розташуванні, актуальна сьогодні для 90% пацієнтів стоматологій. При цьому віковий діапазон бажаючих отримати бездоганну красу посмішки неймовірно широкий. Встановити брекети в Харкові сьогодні погоджуються як дорослі, так і підлітки, віддаючи перевагу ортодонтичним системам з металу. Носити дані системи слід до 2-х років, після чого потрібно не забувати про профілактику — періодично носити капу.

Установці брекетів в обов’язковому порядку передує:

 1. Лікування карієсу та інших хвороб зубів.
 2. Лікування захворювань пародонту.
 3. Зняття зубного нальоту (чистка фтором або ультразвуком).

Параллельно з цим:

 • робиться панорамний знімок щелеп пацієнта;
 • виготовляються гіпсові зліпки;
 • визначаються тривалість і етапи лікування.

Лише після цих процедур лікар-ортодонт приступає до установки брекет-систем на обидві або одну з щелеп, що є безболісною і займає всього одне відвідування. Залежно від фінансових можливостей і вимог комфорту пацієнта в процесі носіння можливо вибрати модель ортодонтичної системи з внутрішнім або зовнішнім розташуванням брекетів і з будь-якого матеріалу — металу, сапфіру, кераміки і навіть пластику.

Брекет-конструкція має складний пристрій, що включає:

 1. Самі брекети, які кріпляться до зовнішньої або внутрішньої сторони зубів спеціальним клеєм.
 2. Тонку металеву дугу, що сполучає всі брекети в єдине ціле і відповідає за вирівнювання зубного ряду.
 3. Закріплює частина, представлену встановлюються на 6 і 7 зуби кільцями з замками.

Носіння брекетів, що виправляють прикус і неправильне розташування зубів, буде накладати деякі обмеження на життєві звички пацієнтів, і особливо на все, що пов’язано з прийомом їжі. Так, зокрема, не можна їсти тверді овочі і фрукти, які можуть зламати або деформувати ортодонтичну конструкцію, їсти солодощі, які легко прилипають до дуг і брекетів, засмічують їх або застряють. Небажано також і вживання сильно фарбувальних емаль зубів продуктів — кави, чаю, газованих напоїв і соків, вина.

Правила догляду в перші тижні після установки

Особливу увагу пацієнтів стоматологічних клінік в Харкові звертають на те, як потрібно стежити за брекетами на протязі всього періоду лікування. В даному випадку догляд за порожниною рота — зубами і яснами — стає частішим (мінімум 3 рази в день) і тривалим за часом. Всі ці заходи сприяють захисту зубів від утворення нальоту і розвитку карієсу. Спеціальні засоби ортодонтичної чистки, включаючи нитка-флос, йоржики і щітки V-подібної форми — це лише частина арсеналу, яким необхідно запастися для якісного догляду за яснами і зубами. Перший час пацієнтам, вирівнючим прикус і нерівність зубів, доведеться привчати себе до чіткого порядку виконання правил гігієни ротової порожнини і дотримань всіх рекомендацій лікаря-ортодонта, таких як регулярне полоскання водою і контроль положення.

Для щоденного догляду за незнімної ортодонтичної системою застосовуються:

 1. Спеціальні ортодонтичні щітки, що допомагають завдяки своїй тонкощі, акуратно почистити кожен зуб.
 2. Йоржики, що забезпечують ідеальну чистку зуба під дугою в області брекета і міжзубних просторів. Час використання даного засобу чистки — максимум 2 тижні.
 3. Фторовані зубні нитки (флоси), що допомагають очищати простір між зубами від залишків їжі і нальоту.
 4. Зубна паста з фтором і кальцієм, а також екстрактами трав, що борються з хворобами парадонта.
 5. Іригатор — спеціального складу спрей, який поліпшує харчування тканин ясен.

У період носіння незнімних ортодонтичних систем окремо і особливо рекомендована професійна чистка зубів в стоматології Харкова, а також ряд інших процедур, спрямованих на посилення догляду за зубами пацієнта — видалення зубного каменю, мінералізація, герметизація фісур.