Переоцінити значення сяючої, білосніжної усмішки просто неможливо, вона не тільки підкреслює красу людини, але і говорить про його успішность. На жаль, в житті відбуваються непередбачені ситуації, в результаті чого посмішка стає «неповноцінною». І боротися з цією «неповноцінністю» прагнув далеко не кожен, адже раніше трансплантація зубів представлялася страшною, практично нерозв’язною проблемою, а зубні імплантати приживалися лише в 20 відсотках випадків. Сьогодні ж, все зовсім навпаки, стоматологія в Харкові перейшла на новий високий рівень, і імплантація зубів допомогла зберегти чарівність не однієї сотні посмішок.
Процес імплантації зубів в Харкові складається з п’яти етапів, і жоден з них неприпустимо випустити з уваги або пропустити.
- Перший етап — загальна оцінка стану здоров’я пацієнта. На цьому етапі лікарі проводять обстеження, щоб виключити протипоказання до виконання процедури імплантації. Протипоказаннями виступають захворювання нервової системи, проблеми згортання крові, цукровий діабет, онкологія, порушення імунної системи, відкрита форма туберкульозу, гіпертонус жувальних м’язів.
- Другий етап називають підготовчим або передопераційним. Він полягає в ретельному огляді ротової порожнини і усунення можливих проблем із зубами або яснами. На завершальній стадії цього етапу лікарю імплантологу необхідно отримати тривимірну проекцію щелепи пацієнта і її панорамний знімок.
- Третій етап — хірургічний, саме його, як правило, боїться більшість пацієнтів. Хотілося б відразу віх заспокоїти, — не варто переживати, адже завдяки сучасному розвитку медицини імплантація зубів в Харкові проводиться практично безболісно. Час проведення хірургічних операцій по установці імпланта варіюється від тридцяти хвилин до декількох годин, і залежить від обраного методу імплантації. Після установки пацієнтові імплант приживається, цей період, в залежності від типу імпланту, триває від одного до декількох місяців.
- На четвертому етапі відбувається установка абатменту, який являє собою спеціальний елемент необхідний для кріплення протезу. Процедура зовсім безболісна і займає не більше кількох хвилин.
- Останній, п’ятий етап — ортопедичний. Він триватиме кілька годин і полягає у виготовленні протеза по зліпкам обох щелеп і його подальшій установці.
Як підготуватися до імплантації?
Для того щоб запланована процедура імплантації пройшла успішно, пацієнт не тільки повинен вибрати відповідний стоматологічний кабінет і кваліфікованого лікаря-імплантолога, але і слідувати нескладним рекомендаціям, які допоможуть підготуватися до операції, а саме:
- Не палити перед операцією і після неї;
- Відмовитися від вживання алкогольних напоїв до і після операції;
- Незадовго перед візитом до стоматолога бажано, поїсти. Доведено, що почуття голоду заважає організму розслабитися, в результаті чого він не без праці переносить хірургічне втручання;
- Тим, хто важко переносить будь-які стресові ситуації, варто домовитися з лікарем про те, щоб проводити операцію в першій половині дня. На думку психологів, у цей час стресові ситуації більш просто сприймаються психікою людини;
- Зайве хвилювання перед процедурою імплантації вкрай небажано, тому якщо нерви в край розпустувалися, варто прийняти легке заспокійливе, наприклад, настоянку валеріани або пустирника.